Czas na Wielkopolskę Drukuj

W dniu 24 kwietnia 2012 roku w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Al. Niepodloegłości 16/18 odbędzie się kolejne Seminarium Szkoleniowe pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi.

Będzie to już piąte z zaplanowanych dwunastu spotkań wojewódzkich, na którytch to wspólnie z przedstawicielami lokalnych samorządów i władz wojewódzkich rozmawiamy o przyszłości "odpadowej Polski" przez pryzmat zmieniającego się prawa.

 
Lubuskie naprawdę warte zachodu

W poniedziałek, 2 kwietnia, mieliśmy przyjemność organizowania seminarium w Zielonej Górze, w pięknej i nowoczesnej Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego.

Spotkanie było niezwykle owocne i otworzyło dyskusję na konkretne problemy samorządowej egzystencji znowelizowanej ustawy o odpadach komunalnych. Coraz mniej bowiem czasu mają Urzedy Wojewódzkie na przygotowanie nowych Planów Gospodarki Odpadami - w Lubuskim widać, nie próżnują.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Wspólnie o czysty Dolny Śląsk

W miniony poniedziałek odbyła sie trzecie już, z cyklu wojewódzkich, Seminarium szkoleniowe dla administracji samorządowej pt: "pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi. Gościlismy we Wrocławiu, który dodatkowo przywitał nas słońcem i przepiękną pogodą.

Wspólnie z lokalnymi samorządowcami rozmawialismy o problemach i planach Dolnego Śląska w dziedzinie gospodarowania odpadami komunalnymi, przez pryzmat zmieniającego się "odpadowego prawa"

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Zapraszamy na Dolny Śląsk Drukuj

W najbliższy poniedziałek, to jest 19 marca, odbędzie się trzecie już seminarium wojewódzkie pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi. Tym razem będziemy szkolić się w pięknym Wrocławiu. 

Miejsce, w jakim przeprowadzimy wrocławskie seminarium zasługuje tutaj na szczególne podkreślenie, gdyż spotykamy się na samym Starym Rynku, w Sali Sesyjnej Rady Miasta, tj. przy ulicy Sesyjnej 9. Pogodę już zamówiliśmy, teraz liczymy tylko na Państwa przybycie.

 
W Opolu na odpadową nutę

W miniony poniedziałek, zgodnie z harmonogramem naszego Projektu - odwiedziliśmy Opole. Na okazałej sali Sejmiku Wojewódzkiego w Urzędzie Marszałkowskim rozmawialiśmy o szansach i zagrożeniach jakie niesie ze sobą nowelizacja "śmieciowej" ustawy.

To już drugie, z serii dwunastu, Seminariów na szczeblu wojewódzkim, gdzie zaproszeni przez nas goście, tj. osoby mające realny wpływ na kształt, tworzącej się nijako na nowo, gospodarki komunalnej w swoich regionach, mogą skorzystać wiedzy najwyższej klasy specjalistów z zakresu szeroko pojętej gospodarki komunalnej.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Seminarium w Opolu już w ten poniedziałek

W najbliższy poniedziałek, to jest12 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu odbędzie się drugie już Wojewódzkie Seminarium Szkoleniowe pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi.

Liczymy, że i tym razem frekwencja dopisze, a u czestnicy szkolenia opuszczą z poczuciem dobrze spożytkowanego czasu. Zatem - do zobaczenia w Opolu.

 
Pierwsze seminarium wojewódzkie za nami

W poniedziałek, dnia 20 lutego, w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, w przepięknej Sali Marmurowej, odbyło się pierwsze, z cyklu 12, seminarium wojewódzkie pt.: System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi.

Frekwencja, jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, dopisała, co umacnia nas w przekonaniu, że ochrona środowiska to sprawa nas wszystkich.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Czas na Katowice

Po kaliskim seminarium metodyczno - organizacyjnym oraz inauguracyjnym ogólnopolskim spotkaniu w Ministerstwie Środowiska w Warszawie, przyszedł czas na pierwsze, z cyklu 12 seminariów wojewódzkich. Wojewódzkie Seminarium Szkoleniowe "pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi" odbędzie się w poniedziałek, tj. 20 lutego - w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach, przy ulicy Ligonia 46 w Sali Marmurowej.

Liczymy, że wszyscy zaproszeni goście zaszczycą nas Swoją obecnością. Z naszej strony gwarantujemy bardzo wysoki poziom merytoryczny oraz organizacyjny. Zatem, do zobaczenia w Katowicach!

 
W Ministerstwie Środowiska o nowelizacji ustawy odpadowej

W miniony poniedziałek w stolicy, a dokładnie w okazałym gmachu Ministerstwa Środowiska, odbyło się Seminarium szkoleniowe, będące oficjalną inauguracją na szczeblu krajowym naszego Projektu "Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce".

Frekwencja bardzo dopisała, za co niezwykle gorąco dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a także zaproszonym przez nas prelegentom, którzy podzielili się swoją olbrzymią praktyczną wiedzą z zakresu gospodarki komunalnej.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
O odpadach w Stolicy

Za kilka dni, tj. 30 stycznia 2012, odbędzie się w Warszawie Ogólnopolskie seminarium szkoleniowe "Zmiany w polskich systemie gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to po kaliskiej konferencji drugie seminarium zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie w ramach Projektu - Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce.

Seminarium w Kaliszu, jaku już wspominalismy w poprzednim newsie, miało charakter organizacyjno - metodyczny. Stołeczne Seminarium zaś jest już oficjalną inauguracją całości. Już teraz zapraszamy do obszernej foto-relacji, jaką będzie można zobaczyć na naszych stronach po Seminarium.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Kalisz za nami - działo się!

Można by powiedzieć - Kalisz "wzięty"! Dużym sykcesem okazało sie bowiem nasze pierwsze Seminarium pt: "Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce", które miało miejsce w Kaliszu w dniach 12 - 13 stycznia.

Dopisała frekwencja, było merytorycznie, praktycznie, ciekawie i bardzo sympatycznie. Wszyscy prelegenci stanęli na wysokości zadania, uczestnicy żywo i aktywnie uczestniczyli w poszczególnych blokach, a miejsce, gdzie odbywała sie sama konferencja, czyli hotel Calisia, zapamiętamy z pewnością bardzo pozytywnie.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
OSKZG na Facebook`u

Chcielibyśmy poinformować, że z dniem dzisiejszym nasza strona www.OSKZG.pl zaistniała na zdobywającym coraz to większa popularnośc w naszym kraju portalu społecznościowym Facebook.

Będzie tam można śledzić "życie" naszego Stowarzyszenia, tym samym naszego najnowszego Projektu "Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce"

Gorąco zachęcamy do aktywnej debaty i "poLUBIEnia" naszej facebookowej strony. Znajdziecie nas pod adresem https://www.facebook.com/OSKZG - bądź po prostu klikając na logo Facebooka po lewej stronie niniejszego tekstu.

Do zabaczenia na Facebooku !

 
Zapraszamy do Kalisza!

W dniach 12 - 13 stycznia 2012, w hotelu Calisia w Kaliszu odbędzie się Seminarium organizacyjno - metodyczne naszego Projektu - "Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce". Jest to pierwsze, z kilkupoziomowego cyklu szkoleniowego seminarium, otwierające nijako Projekt. Seminarium w Kaliszu będzie miało charakter spotkania technicznego osób zaangażowanych w Projekt.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Projekt ruszył Drukuj

 

Już oficjalnie z dniem 1 października wystartowało nasze najnowsze przedsięwzięcie: Ogólnopolski projekt szkoleniowy dla administracji samorządowej pt. „REGIONALNY SYSTEM GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI W POLSCE”

Projekt ma zasięg ogólnokrajowy. Realizowany będzie na terenie wybranych 12, województw w kraju, tj. na terenie województw : śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

Wszystkie informacje jak i najnowsze wiadomości z życia projektu będą dostępne na naszych stronach.

Zapraszamy do częstych odwiedzin naszego portalu.

 

 
Etapy wprowadzenia ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Drukuj

Przedstawiamy poniżej etapy wprowadzania w życie zmienionej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Ustawa z dnia 1 lipca 2011 została podpisana przez Prezydenta RP w dniu 15 lipca.

Informacja pochodzi ze stron Ministerstwa Środowiska - oryginalny dokument znajduje się pod tym linkiem:

http://www.mos.gov.pl/artykul/4161_wprowadzenie_ustawy_o_utrzymaniu_czystosci_i_porzadku_w_gminach/15920_wprowadzenie_ustawy_o_utrzymaniu_czystosci_i_porzadku_w_gminach.html

Więcej…