Seminarium Raportu Projektu - Podsumowanie Drukuj

W miniony piątek - 8 marca odbyło się Seminarium Raportu Projektu. Tym samym dotarliśmy do ostatniego punktu na naszym półtorarocznym harmonogramie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, możemy śmiało powiedzieć, sukcesu. W zakładce - Do pobrania - znajdują się wszystkie prezentacje z niniejszego seminarium.

Więcej…
 
Zaproszenie na podsumowanie Projektu Drukuj

Już 8 marca spotykamy się w Poznaniu na Targach - Sala Niebieska - aby podsumować cały półtoraroczny Projekt. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych... Do zobaczenia.

 
Ostatnie wizyty studyjne za nami Drukuj

Szczęśliwie dotarliśmy do ostatniej wizyty studyjnej. Cykl zamknelismy na spotkaniach w ZZO w Ścięgnach - Kostrzycy i ZZO w Żarach. Na horyzoncie już tylko Poznań i Seminarium Raportu Projektu, gdzie podsumujemy cały Projekt.

Więcej…
 
Zapraszamy na ostatnie wizyty studyjne Drukuj

Projekt zbliża się już do zasłużonego końca. W najbliższy wtorek i środę (26 i 27 luty) odwiedzimy zakłady w województwie dolnośląskim - ZZO w Ścięgnach - Kostrzycy i lubuskim - ZZO w Żarach. Będzie to już ostatnia "para" zakładów w ramach wizyt studyjnych. Później już tylko spotkanie podsumowujące cały projekt, które odbędzie się na Targach Poznańskich 8 marca. 

 
Po wizycie w Orlim Stawie i Janczycach Drukuj

Nowy rok rozpoczęliśmy od dwóch wizyt studyjnych - w Orlim Stawie i ZUOK w Janczycach. Gospodarze jak zwykle stanęli na wysokości zadania, dopisali także zaproszeni goście, którzy licznie stawili się na szkoleniach. Przed nami już tylko ZZO w Ścięgnach - Kostrzycy oraz ZZO w Żarach i zakończymy cykl 12 wizyt studyjnych. Poniżej fotogaleria z obu spotkań.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ
 
Zaproszenie na kolejne wizyty studyjne Drukuj

W przyszłym tygodniu odbędą się kolejne dwie wizyty studyjne w ramach naszego projektu. Tym razem odwiedzimy Orli Staw oraz ZUOK w Janczycach. To właśnie tam w dniach 17 i 18 stycznia dyskutować będziemy o stanie gospodarki odpadowej w województwach łódzkim i świętokrzyskim.

 
Eko Dolina i Rudno na podsumowanie roku 2012 Drukuj

To była już ostatnia wizyta studyjna w ramach naszego projektu w tym roku. Trzeba przyznać, że oba spotkania - zarówno w Eko Dolinie, jak i w Rudnie - okazały się niezwykle owocne i podsumowały nijako cały mijający, jakże pracowity i bogaty w wydarzenia, rok. Poniżej galeria zdjęć oraz w zakładce - Do pobrania - jak zawsze, wszystkie materiały szkoleniowe zaprezentowane przez naszych prelegentów podczas obu szkoleń.

Zobacz fotogalerię
 
Ostatnie wizyty studyjne w tym roku Drukuj

Tym razem z naszym projektem odwiedzimy Eko Doline w Łężycach - 6 grudnia - oraz ZUOK Rudno w Ostródzie - 7 grudnia. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zaproszonych. Do zobaczenia podczas szkolenia.

 
Po wizycie w Jaświłach i Pruszkowie Drukuj

Nasza trzecia wizyta studyjna odbyła się w dalekich Jaświłach i podwarszawskim Pruszkowie, gdzie znajdują sie zakłady BIOM i MZO. Na przykładzie tych dwóch modelowych instalacji pokazaliśmy, jak w należyty sposób należy podchodzić do szeroko rozumianych zagadnień z zakresu lokalnej gospodarki odpadami komunalnymi. Tradycyjnie, pierwaszą częścią wizyty było szkolenie prowadzone przez zaproszonych przez nas specjalistów, by w części drugiej zwiedzić oba zakłady. Poniżej link do fotogalerii z obu wizyt, a w zakładce Do pobrania - jak zawsze - wszystkie materiały szkoleniowe z obu spotkań.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ
 
Zapraszamy do Jaświł i Pruszkowa Drukuj

Już 8 i 9 odwiedzimy Jaświły i Pruszków. Będzie to już trzecia wizyta studyjna  z cyklu - Sprawdzone rozwiązania w gospodarce odpadami komunalnymi. Mamy nadzieję, że i tym razem frekwencja dopisze i będziemy w stanie w odpowiednim stopniu przekazać naszą wiedzę i pomysły na realizację na szczeblu lokalnym nowych założeń związanych ze znowelizowaną "ustawą śmieciową".

 
Konin i Leśno z sukcesem Drukuj

Końcówka października zaowocowała w niezwykle ciekawe spotkania w Koninie oraz w Leśnie Górnym. Obie miejscowości łączy jedno - modelowe wręcz zakłady zagospodarowania odpadów oraz bardzo dobra organizacja całego systemu. Żeby lepiej poznać owe zakłady oraz na ich przykładzie pokazać, jak może, i jak powinna, wyglądać gospodarka odpadami komunalnymi zaprosiliśmy w te miejsca lokalnych samorządowców i ludzi, którzy mają wpływ na środowisko w tych regionach naszego kraju. Zarówno w czwartek w Koninie, jak i dzień później w Leśnie, zaczęliśmy tradycyjnie od kilkugodzinnej sesji wykładów prowadzonych przez naszych prelegentów, aby po niej udać się bezpośrednio na instalację i zobaczyć zakład "w akcji". Poniżej fotorelacja z obu wizyt studyjnych, a w zakładce Do pobrania - jak zawsze wszystkie materiały prezentowane na niniejszych spotkaniach.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ
 
Kolej na Konin i Leśno Górne Drukuj

Już w ten czwartek i piątek (25 i 26 październik) w ramach trwającego cyklu wizyt studyjnych spotykamy się w Koninie, w tamtejszym MZGO oraz w Leśnie Górnym w ZOISOK, aby wspólnie z zaproszonymi goścmi - lokalnymi samorządowcami i przedstawicielami okolicznych instytucji i związków działających w gospodarce odpadami komunalnymi - rozmawiać o praktycznych aspektach związanych z wprowadzaniem w życie nowych regulacji prawnych. W ramach wizyty przewidziane jest także zwiedzanie zakładu zagospodarowania odpadów. Jestesmy pewni, iż tak samo jak w przypadku pierwszych dwóch wizyt na początku października, uda nam sie odbyć merytoryczne i owocne spotkania z ludźmi, którzy mają faktyczny wpływ na kreowanie naszej polskiej mapy odpadowej. Wkrótce relacja z powyższych wizyt.

 
Pierwsze wizyty studyjne zaliczone Drukuj

W miniony czwartek wizytą w Żywcu oraz Gaci nijako zainaugurowaliśmy drugi etap naszego projektu pt.: System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi w Polsce. W etapie tym łącznie odbędziemy 12 takich wizyt studyjnych, których celem będzie przedstawienie zakładów zagospodarowania odpadami - naszych partnerów - jako zakłady modelowe, spełniające wymogi znowelizowanej ustawy o odpadach i doskonale wpisujące się w nowo tworzoną mapę polskiej gospodarki komunalnej. Na "pierwszy ogień" poszły zakłady Beskid S.A.w Żywcu oraz  ZGO sp. z o.o. Gaci. Po serii porannych prelekcji dotyczących techniczno - praktycznych aspektów gospodarowania odpadami w lokalnym związku, samym zakładzie, jak i regionie, miało miejsce zwiedzanie zakładów wraz ze szczegółowym przedstawieniem specyfikacji działania poszczególnych elementów parku maszyn oraz całej infrastruktury. Poniżej galeria zdjęć w obu wizyt, w zakładce Do pobrania standardowo wszystkie przedstawione prezentacje.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ
 
Za nami ostatnie wojewódzkie semiarium Drukuj

Szczęśliwie i z pełnym sukcesem dotarliśmy do końca cyklu warsztatów wojewódzkich dla administracji samorządowej pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi. Dwanaście razy odwiedzaliśmy województwa, które brały udział w naszym projekcie. Tym ostatnim, dwunastym właśnie, było województwo świętokrzyskie, w którego stolicy - Kielcach - rozmawialiśmy z lokalnymi samorządowcami ich problemach i szansach wynikających ze znowelizowanej ustawy. Poniżej link do forogalerii z Kielc.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ
 
Kielce na zakończenie cyklu Drukuj

To będzie już ostatnie z 12 szkoleń wojewódzkich pt. "System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi" z cyklu seminariów wojewódzkich. Cały projekt szkoleniowy przewiduje jednakże 3 cykle, tak więc jeszcze wiele jest do zrobienia. Czas na podsumowanie jeszcze przyjdzie, a póki co zapraszamy dnia 30 lipca do Kielc.

 
Seminaria wojewódzkie na finiszu Drukuj

Po poniedziałkowym szkoleniu w Łodzi, które odbyło się tradycyjnie w sali Wojewódzkiego Sejmiku, przed nami już tylko jedno, ostatnie z cyklu wojewódzkich, szkolenie w Kielcach dnia 30 lipca. Czas, jaki upłynął od inauguracyjnego spotkania w Kaliszu, zdecydowanie nie poszedł na marne. Z całą odpowiedzialnością możemy bowiem powiedzieć, że wszystkie dotychczasowe seminaria, jak i te, łódzkie, w dużym stopniu przyczyniły się do, tak potrzebnej w okresie post nowelizacyjnym, wymiany poglądów i doświadczeń wśród osób bezpośrednio zaangażowanych w kreowanie nowej, odpadowej rzeczywistości w swoim regionie.

Dziękując wszystkim tym, którzy tak licznie stawili się w Łodzi głęboko wierzymy, iż przekazana na niniejszym szkoleniu wiedza w jak najlepszym stopniu przyczyni się do odpowiedniego prowadzenia gospodarki odpadami komunalnymi na "swoim" popdwórku. Poniżej link do foto relacji z łódzkiego seminarium.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ
 
Widzimy się w Łodzi Drukuj

Naszedł czas na przedostatnie już szkolenie z serii seminariów wojewódzkich. Tym razem przyszedł czas na centralną Polskę i Łodź. Jesteśmy pewni, że klarująca się powoli sytuacja na odpadowej mapie naszego kraju pozwoli na bardziej konkretne spojrzenie na środowiskową problematykę. Liczymy na owocne szkolenie i podjęcie dialogu we wspólnej walce o czytsze jutro...

 
Dziesiąte seminarium szkoleniowe za nami Drukuj

Drugą wizytę w stolicy naszego kraju możemy śmiało uznać za równie udaną. Zainteresowanie poruszanymi przez naszych prelegntów problemami było tak duże, że w pewnej chwili zaczęło brakować wręcz miejsc siedzących. Warszawa i całe mazowsze ma o tyle utrudnione zadanie, iż województwo to składa się aż z 314 gmin - nie dziwi więc taka frekwencja. Poniżej link do foro galerii z warszawskiego seminarium, a w zakładce Do pobrania - tradycyjnie prezentacje multimedialne z niniejszej konferencji.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ
 
Zaproszenie do Warszawy Drukuj

To będzie już druga nasza wizyta w stolicy, gdyż to właśnie tam zainaugorowaliśmy nijamo cały Projekt. Tym razem zagościmy w Warszawie przy okazji cyklu szkoleń wojewódzkich. Dnia 2 lipca, to jest w najbliższy poniedziałek, wraz z lokalnymi samorządowcami i przedstawicielami wszystkich najwazniejszych instytucji mających wpływ na kreowanie się nowej rzeczywistości odpadowej, będziemy rozmawiać o problemach, jakie niesie ze sobą, wciąż jeszcze dość rewolucyjna, znowelizowana ustawa "smieciowa". Seminarium odbędzie się w Sali Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ulicy Jagiellońskiej 26. Startujemy tradycyjnie o 9.30, Do zobaczenia na szkoleniu!

 
Daleko, ale było warto - seminarium w Białymstoku Drukuj

Kolejne seminarium szkoleniowe pt: "System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi." za nami. Tym razem pojechaliśmy do odległego Białegostoku - jednakże zarówno poruszane problemy, jak i wielkie zainteresowanie lokalnych samorządowców, które przełożyło sie na pełną po brzegi salę, warte było każdej ilości kilometrów. Przed nami już tylko Warszawa, Łódź i Kielce i zakończymy etap spotkań wojewódzkich naszego Projektu. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z białostockiego szkolenia.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ
 
Zapraszamy do Białegostoku Drukuj

W najbliższy wtorek spotykamy się w Białymstoku. Zaproszenia już rozesłane - liczymy na komplet na sali. Jesteśmy pewni, że warto rozmawiać o tym, co nas czeka w gospodarce odpadami, a te seminarium będzie niesamowitą szansą dyskusji w takim gronie. Do zobaczenia zatem na szkoleniu.

 
Nie samą piłką człowiek żyje, czyli o odpadach na Pomorzu Drukuj

W miniony wtorek, to jest 5 czerwca, mieliśmy przyjemość szkolić się w pięknym Gdańsku. W wypełnionej niemalże po brzegi sali Sejmiku Województwa Pomorskiego lokalni samorządowcy mieli okazję wspólnie porozmawiać o dalszym kierunku lokalnej gospodarki odpadami komulanymi. Coraz mniej czasu zostało bowiem na ważne decyzje, które to ukształtują ostateczny front walki z odpadami w naszym kraju.

Więcej…
 
Kierunek Gdańsk Drukuj

Już 5go czerwca odpadowe serce Polski zabije na Kaszubach. Odbędzie się tam bowiem seminarium szkoleniowe dla samorządowców, które w przedzień wejścia w życie kolejnych etapów znowelizowanej ustawy "smieciowej" z pewnością pozytywnie wpłynie na świadomość szkolących się z nami lokalnych urzędników. Startujemy o 9.30 w Sali Sejmiku Województwa Pomorskiego w Gdańsku przy ulicy Okopowej 21-27. Rejestracja uczestników piętnaście minut przed rozpoczęciem seminarium.

 
Olsztyńskie o odpadach rozmowy Drukuj

Dnia 21 maja 2012 mieliśmy przyjemność gościć w Olsztynie. Jeszcze raz okazało się, jak bardzo potrzebne sa tego typu spotkania, zwłaszcza teraz, w przedzień wprowadzania niezwykle istotnych zmian w odpadowym samorządowym świecie. Już 5 czerwca szkolenie w Gdańsku - coraz badziej zatem zbiżamy się do końca cyklu seminariów wojewódzkich.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z GDAŃSKA
 
Seminarium w Szczecinie za nami Drukuj

W poniedziałek, siódmego maja odbyło się, szóste już z cyklu wojewódzkich, seminarium szkoleniowe dla administracji samorządowej pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi.

W okazałej sali Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego zaproszeni przez nas eksperci z dziedzin związanych z gospodarką odpadami dzielili się swoją wiedzą i spostrzeżeniami odnośnie znowelizowanego prawa o odpadach komunalnych i problemów z tym związanych. Tradycyjnie, w zakładce Do pobrania - wszystkie prezentacje przedstawione na szczecińskim szkoleniu.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ ZE SZCZECINA
 
W Poznaniu także walczą o środowisko Drukuj

Kolejne spotkanie w ramach naszego cyklu szkoleniowego pt. "System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi" odbyło się tym razem w Poznaniu. Piąte już szkolenie stawia nas prawie na półmetku seminariów wojewódzkich.

Tak samo jak przy okazji poprzednich szkoleń, także tym razem było bardzo merytorycznie i poważnie. Coraz więcej dzieje się bowiem w odpadowym świecie, a to za sprawą zbliżających się terminów wdrażania poszczególnych etapów znowelizowanej "ustawy śmieciowej"

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z POZNANIA
 
Czas na Wielkopolskę Drukuj

W dniu 24 kwietnia 2012 roku w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Al. Niepodloegłości 16/18 odbędzie się kolejne Seminarium Szkoleniowe pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi.

Będzie to już piąte z zaplanowanych dwunastu spotkań wojewódzkich, na którytch to wspólnie z przedstawicielami lokalnych samorządów i władz wojewódzkich rozmawiamy o przyszłości "odpadowej Polski" przez pryzmat zmieniającego się prawa.

 
Lubuskie naprawdę warte zachodu

W poniedziałek, 2 kwietnia, mieliśmy przyjemność organizowania seminarium w Zielonej Górze, w pięknej i nowoczesnej Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego.

Spotkanie było niezwykle owocne i otworzyło dyskusję na konkretne problemy samorządowej egzystencji znowelizowanej ustawy o odpadach komunalnych. Coraz mniej bowiem czasu mają Urzedy Wojewódzkie na przygotowanie nowych Planów Gospodarki Odpadami - w Lubuskim widać, nie próżnują.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Wspólnie o czysty Dolny Śląsk

W miniony poniedziałek odbyła sie trzecie już, z cyklu wojewódzkich, Seminarium szkoleniowe dla administracji samorządowej pt: "pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi. Gościlismy we Wrocławiu, który dodatkowo przywitał nas słońcem i przepiękną pogodą.

Wspólnie z lokalnymi samorządowcami rozmawialismy o problemach i planach Dolnego Śląska w dziedzinie gospodarowania odpadami komunalnymi, przez pryzmat zmieniającego się "odpadowego prawa"

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Zapraszamy na Dolny Śląsk Drukuj

W najbliższy poniedziałek, to jest 19 marca, odbędzie się trzecie już seminarium wojewódzkie pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi. Tym razem będziemy szkolić się w pięknym Wrocławiu. 

Miejsce, w jakim przeprowadzimy wrocławskie seminarium zasługuje tutaj na szczególne podkreślenie, gdyż spotykamy się na samym Starym Rynku, w Sali Sesyjnej Rady Miasta, tj. przy ulicy Sesyjnej 9. Pogodę już zamówiliśmy, teraz liczymy tylko na Państwa przybycie.

 
W Opolu na odpadową nutę

W miniony poniedziałek, zgodnie z harmonogramem naszego Projektu - odwiedziliśmy Opole. Na okazałej sali Sejmiku Wojewódzkiego w Urzędzie Marszałkowskim rozmawialiśmy o szansach i zagrożeniach jakie niesie ze sobą nowelizacja "śmieciowej" ustawy.

To już drugie, z serii dwunastu, Seminariów na szczeblu wojewódzkim, gdzie zaproszeni przez nas goście, tj. osoby mające realny wpływ na kształt, tworzącej się nijako na nowo, gospodarki komunalnej w swoich regionach, mogą skorzystać wiedzy najwyższej klasy specjalistów z zakresu szeroko pojętej gospodarki komunalnej.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Seminarium w Opolu już w ten poniedziałek

W najbliższy poniedziałek, to jest12 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu odbędzie się drugie już Wojewódzkie Seminarium Szkoleniowe pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi.

Liczymy, że i tym razem frekwencja dopisze, a u czestnicy szkolenia opuszczą z poczuciem dobrze spożytkowanego czasu. Zatem - do zobaczenia w Opolu.

 
Pierwsze seminarium wojewódzkie za nami

W poniedziałek, dnia 20 lutego, w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, w przepięknej Sali Marmurowej, odbyło się pierwsze, z cyklu 12, seminarium wojewódzkie pt.: System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi.

Frekwencja, jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, dopisała, co umacnia nas w przekonaniu, że ochrona środowiska to sprawa nas wszystkich.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Czas na Katowice

Po kaliskim seminarium metodyczno - organizacyjnym oraz inauguracyjnym ogólnopolskim spotkaniu w Ministerstwie Środowiska w Warszawie, przyszedł czas na pierwsze, z cyklu 12 seminariów wojewódzkich. Wojewódzkie Seminarium Szkoleniowe "pt. System regionalnych rozwiązań w gospodarce odpadami komunalnymi" odbędzie się w poniedziałek, tj. 20 lutego - w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach, przy ulicy Ligonia 46 w Sali Marmurowej.

Liczymy, że wszyscy zaproszeni goście zaszczycą nas Swoją obecnością. Z naszej strony gwarantujemy bardzo wysoki poziom merytoryczny oraz organizacyjny. Zatem, do zobaczenia w Katowicach!

 
W Ministerstwie Środowiska o nowelizacji ustawy odpadowej

W miniony poniedziałek w stolicy, a dokładnie w okazałym gmachu Ministerstwa Środowiska, odbyło się Seminarium szkoleniowe, będące oficjalną inauguracją na szczeblu krajowym naszego Projektu "Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce".

Frekwencja bardzo dopisała, za co niezwykle gorąco dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a także zaproszonym przez nas prelegentom, którzy podzielili się swoją olbrzymią praktyczną wiedzą z zakresu gospodarki komunalnej.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
O odpadach w Stolicy

Za kilka dni, tj. 30 stycznia 2012, odbędzie się w Warszawie Ogólnopolskie seminarium szkoleniowe "Zmiany w polskich systemie gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to po kaliskiej konferencji drugie seminarium zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie w ramach Projektu - Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce.

Seminarium w Kaliszu, jaku już wspominalismy w poprzednim newsie, miało charakter organizacyjno - metodyczny. Stołeczne Seminarium zaś jest już oficjalną inauguracją całości. Już teraz zapraszamy do obszernej foto-relacji, jaką będzie można zobaczyć na naszych stronach po Seminarium.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Kalisz za nami - działo się!

Można by powiedzieć - Kalisz "wzięty"! Dużym sykcesem okazało sie bowiem nasze pierwsze Seminarium pt: "Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce", które miało miejsce w Kaliszu w dniach 12 - 13 stycznia.

Dopisała frekwencja, było merytorycznie, praktycznie, ciekawie i bardzo sympatycznie. Wszyscy prelegenci stanęli na wysokości zadania, uczestnicy żywo i aktywnie uczestniczyli w poszczególnych blokach, a miejsce, gdzie odbywała sie sama konferencja, czyli hotel Calisia, zapamiętamy z pewnością bardzo pozytywnie.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
OSKZG na Facebook`u

Chcielibyśmy poinformować, że z dniem dzisiejszym nasza strona www.OSKZG.pl zaistniała na zdobywającym coraz to większa popularnośc w naszym kraju portalu społecznościowym Facebook.

Będzie tam można śledzić "życie" naszego Stowarzyszenia, tym samym naszego najnowszego Projektu "Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce"

Gorąco zachęcamy do aktywnej debaty i "poLUBIEnia" naszej facebookowej strony. Znajdziecie nas pod adresem https://www.facebook.com/OSKZG - bądź po prostu klikając na logo Facebooka po lewej stronie niniejszego tekstu.

Do zabaczenia na Facebooku !

 
Zapraszamy do Kalisza!

W dniach 12 - 13 stycznia 2012, w hotelu Calisia w Kaliszu odbędzie się Seminarium organizacyjno - metodyczne naszego Projektu - "Regionalny System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Polsce". Jest to pierwsze, z kilkupoziomowego cyklu szkoleniowego seminarium, otwierające nijako Projekt. Seminarium w Kaliszu będzie miało charakter spotkania technicznego osób zaangażowanych w Projekt.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
Projekt ruszył Drukuj

 

Już oficjalnie z dniem 1 października wystartowało nasze najnowsze przedsięwzięcie: Ogólnopolski projekt szkoleniowy dla administracji samorządowej pt. „REGIONALNY SYSTEM GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI W POLSCE”

Projekt ma zasięg ogólnokrajowy. Realizowany będzie na terenie wybranych 12, województw w kraju, tj. na terenie województw : śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

Wszystkie informacje jak i najnowsze wiadomości z życia projektu będą dostępne na naszych stronach.

Zapraszamy do częstych odwiedzin naszego portalu.

 

 
Etapy wprowadzenia ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Drukuj

Przedstawiamy poniżej etapy wprowadzania w życie zmienionej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Ustawa z dnia 1 lipca 2011 została podpisana przez Prezydenta RP w dniu 15 lipca.

Informacja pochodzi ze stron Ministerstwa Środowiska - oryginalny dokument znajduje się pod tym linkiem:

http://www.mos.gov.pl/artykul/4161_wprowadzenie_ustawy_o_utrzymaniu_czystosci_i_porzadku_w_gminach/15920_wprowadzenie_ustawy_o_utrzymaniu_czystosci_i_porzadku_w_gminach.html

Więcej…